„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Wystawę ubiegłorocznych prac XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” można było w miniony weekend zobaczyć na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Wystawa została zorganizowana przy okazji VIII edycji Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, który odbywał się równolegle z Targami Turystycznymi Tour Salon. Odwiedzający mogli obejrzeć prace wykonane w ramach zajęć prowadzonych w warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy oraz domach pomocy społecznej.

Jednym z gości specjalnych tegorocznego festiwalu był Michał Woroch, podróżnik i fotograf, twórca projektu Wheelchairtip. Podczas spotkania zaprezentował swoją książkę pt. „Krok po kroku”. Opisał w niej podróż, która pozwoliła mu na lepsze zrozumienie siebie oraz pogodzenie się z własną niepełnosprawnością.

Książka „Krok po kroku” to relacja dwóch chłopaków poruszających się na wózkach inwalidzkich, którzy mimo wielu przeszkód pokonali trasę z Ziemi Ognistej na Alaskę. Michał Woroch w przeciągu 371 dni, wraz ze swoim towarzyszem podróży, przemierzył tysiące kilometrów specjalnie przygotowanym na tę wyprawę Landroverem Defenderem.

Źródło: pfron.org.pl, fot. pfron.org.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

7-miesięczna Mia potrzebuje „najdroższego leku na świecie”

Przeczytaj następny

Laura Kerlin zbiera na terapię logopedyczną i turnusy rehabilitacyjne