Trwa zbiórka na rejs osób niepełnosprawnych po polskich rzekach

Flaga regat trzymaną przez Ryszarda Kuczyńskiego i Łukasz Dziergasa

Chorujący na stwardnienie rozsiane znany wrocławski społecznik Ryszard Kuczyński chce zorganizować rejs jachtem motorowym po wodach polskich rzek, w którym mogłyby uczestniczyć inne osoby z różnymi niepełnosprawnościami wraz z asystentami. Aktualnie trwa zbiórka funduszy, zorganizowana wspólnie z Fundację „Potrafię Pomóc” – na licytację trafiła m.in. oficjalna flaga najsłynniejszych regat świata.

Rejs planowany jest na połowę 2022 r. ale jeszcze w tym roku, 22 maja, Ryszard Kuczyński planuje wypłynąć w próbny rejs, startując z Rybina na Mierzei Wiślanej i płynąc do Gdańska.

Na licytację, która ma wesprzeć organizację przedsięwzięcia, trafił właśnie unikatowy gadżet – oficjalna flaga najsłynniejszych regat świata Rolex Sydney Hobart 2019 z autografami polskiej załogi oraz zwycięzcy zawodów – Jima Cooneya. Rolex Sydney Hobart to jedne z najbardziej wymagających żeglarskich regat świata.

Flaga z autografami dowódcy zwycięskiego jachtu oraz polskiej załogi jednostki Maserati trafiła do Polski, dokładnie do Wrocławia, za sprawą jednego z członków załogi jachtu Maserati – wrocławianina Artura Litarowicza, który po spełnieniu swojego żeglarskiego marzenia chce pomóc w spełnieniu marzeń przyjaciół. Niezwykły gadżet wesprze organizację wspomnianego wyżej rejsu osób z niepełnosprawnościami (ruchową i sensoryczną) oraz ich asystentów. Wypłyną w połowie 2022 roku na dwóch jachtach motorowych, koszt takiego przedsięwzięcia to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Chcę pokazać piękno naszego kraju. Często chwalimy miejsca za granicą, a w Polsce mamy prawdziwe perełki jak np. Pętla Wielkopolski, Pętla Żuław, Kanał Elbląski czy Augustowski – miejsca kompletnie nieznane. Ten rodzaj turystyki raczkuje w Polsce, dopiero dziesięć lat temu na polskich rzekach zaczęły powstawać przystanie. Mało, kto wie, że jesteśmy połączeni szlakiem wodnym z Europą – mówi Ryszard Kuczyński.

Promocja turystyki i sportu osób z niepełnosprawnościami, promocja turystyki rzecznej, a także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji „Potrafię Pomóc” – to założenia wyprawy. Marzenia śmiałków, którzy – mimo choroby – żyją pełnią życia, wyznaczając sobie kolejne cele, przełamując kolejne bariery, może wesprzeć każdy.

Link do licytacji flagi, który będzie aktywny do 23 kwietnia, do godziny 8:00, znajduje się poniżej: https://allegro.pl/oferta/flaga-z-regat-rolex-sydney-hobart-2019-zeglarstwo-10601555347.

Warto też sprawdzić pozostałe licytacje na Allegro Charytatywni – można tam znaleźć między innymi płyty, koszulki czy gadżety sportowe z autografami! Dochód wesprze aktywność osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Link:
https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-potrafie-pomoc-na-rzecz-dzieci-niepelnosprawnych-z-wadami-rozwojowymi/cele/wsparcie-chorych-na-stwardnienie-rozsiane

Grupa „Jak nie my to kto” skupia w-skersów, którzy poznali się w dolnośląskim oddziale Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Byli m.in. w Alpach, gdzie na wózkach zjechali z 2600 metrów. Wśród osób, które tworzą grupę „Jak nie my, to kto?”, jest m.in. znany we Wrocławiu z wielu działań wspierających osoby z niepełnosprawnościami Ryszard „Rychol” Kuczyński.

Fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Jakiego słownictwa nie używać wobec osób z niepełnosprawnościami?

Przeczytaj następny

23-letnia Marlena zbiera na operację wszczepienia stymulatora głębokich struktur mózgu

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page