Trwają zapisy do biegu charytatywnego Poland Business Run

Zawodnicy startujący do biegu Poland Business Run

11,5 tysiąca zawodników z całej Polski zgłosiło już swój udział do tegorocznej edycji biegu charytatywnego Poland Business Run, podczas którego zbierane będą pieniądze na wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Zapisy potrwają do 31 maja.

Jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, odbędzie się w formie wirtualnej. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę, którą pokona 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą specjalnej aplikacji lub strony internetowej.

– Dziękujemy wszystkim, którzy już do nas dołączyli, a tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, gorąco zachęcamy! Nie trzeba biec. Te 4 kilometry można też przejść spacerem, z psem, z dzieckiem, z przyjaciółmi, w dowolnym miejscu i tempie. Pokonujemy je, by nasi beneficjenci też kiedyś mogli. Nie wahajcie się i dołączajcie do nas! – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Fundacja zbiera środki dla kilkudziesięciu beneficjentów – osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu –  którzy potrzebują wsparcia w powrocie do sprawności i normalnego życia. Wśród osób, którym pomogą tegoroczni biegacze, znalazła się strażaczka Ewa Strzelacka, której Fundacja dofinansuje zakup protezy. Ewa w Państwowej Straży Pożarnej pracuje od 2004 roku. Niestety jej plany zawodowe pokrzyżowała choroba nowotworowa, w wyniku której straciła lewą nogę na wysokości podudzia. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run Ewa będzie mogła dalej rozwijać swoją karierę w służbach przeciwpożarowych, ale także powrócić do swoich ulubionych aktywności – jazdy na rowerze, spacerów i podróży. 

Poland Business Run 2021 obędzie się 5 września 2021 roku. Tego dnia prowadzony będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach, pobitych rekordach, a także o tym, ile drużyn ukończyło już rywalizację. 

Szczegóły dotyczące biegu i zapisów znajdują się na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/info

Fot. i źródło: materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Polska Fundacja Przedsiębiorczości wyróżni firmy odpowiedzialne społecznie

Przeczytaj następny

Szczepienia: przywileje również dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page