Uwaga seniorzy: w Zachodniopomorskiem oszukują „na funkcjonariusza CBŚP” lub „na policjanta”!

W ostatnim czasie kilka osób z Zachodniopomorskiego zostało oszukanych przez przestępców, którzy podawali się za fałszywych policjantów. Policja ostrzega przed oszustami i apeluje o wzmożoną ostrożność.

Do oszustw doszło na przestrzeni ostatnich kilku dni w różnych powiatach województwa zachodniopomorskiego.

Scenariusz zawsze jest bardzo podobny – na telefon stacjonarny seniora dzwoni mężczyzna, podaje się za funkcjonariusza CBŚP lub policjanta innej jednostki. W trakcie krótkiej rozmowy informuje, że najbliższy członek rodziny ( córka, syn,wnuk lub wnuczka seniorów) uczestniczył w wypadku samochodowym i w związku z tym potrzebne są pieniądze na kaucję, na tzw. „wykupienie” zatrzymanego, wpłacenie kaucji – czytamy na stronie zachodniopomorskiej policji. W innej wersji oszust podający się za policjanta manipuluje swoją ofiarą mówiąc, że trwają działania przeciwko osobom wykradającym pieniądze z kont bankowych i żeby je „ratować” to wymuszają na rozmówcy wypłacanie gotówki.

Oszuści namawiają starsze osoby do przekazania gotówki lub nawet zaciągnięcie kredytu w banku. A Ci przekonani, że działają na rzecz pomocy ich bliskich przekazują pieniądze oszustom podającym się za policjantów, tracąc tym samym oszczędności swojego życia.

Źródło: Zespól Prasowy KWP w Szczecinie / IK; fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Dorabiasz do renty lub wcześniejszej emerytury? Do 2 marca musisz złożyć oświadczenie

Przeczytaj następny

Powiat policki został nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd”