VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem” już w tę sobotę

Już 24 października 2020 r., w godz. 10.00-13.00, odbędzie się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Za Niezależnym Życiem”.

Podczas kongresu uczestnicy podejmą temat radzenia sobie osób niepełnosprawnych z trudną rzeczywistością pandemii, kładąc nacisk na dramatyczne położenie mieszkanek i mieszkańców Domów Pomocy Społecznej – osób szczególnie narażonych na zachorowanie, którym jednocześnie – pod pretekstem zagrożenia z pandemią – odmawia się prawa do niezależnego życia.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia organizacyjne VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w formie wydarzenia online. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kongresie organizatorzy zachęcają do rejestracji poprzez formularz online, który znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5dkjXREBJK0ZHmF9_lbOs_pkRxeFy5cxvx1FK6oozo03tpw/viewform

Każda osoba, po zarejestrowaniu, otrzyma zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem, za pomocą którego będzie mogła dołączyć do wydarzenia. 

Kongres to oddolna inicjatywa, organizowana od 2015 roku przez koalicję organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Wszystkie kolejne edycje Kongresu łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz realizacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w Polsce jak również stworzenie okazji do środowiskowej dyskusji osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich

Źródło: materiały prasowe; fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

SOSW w Trzciance stara się o „metalowe serce” na nakrętki

Przeczytaj następny

Rząd zawiesza działalność sanatoriów

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page