W Mielnie trwa turniej szachowy osób słabowidzących i niewidomych

Do 28 czerwca w Mielnie odbywa się turniej szachowy organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross” o miano najlepszego “Mistrza Stowarzyszenia CROSS w Szachach”. Turniej swoim wsparciem objęła rzeszowska firma EKPO.

Prawo startu w mistrzostwach mają zawodnicy zaliczani do I lub II grupy inwalidzkiej z tytułu utraty wzroku lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku, posiadający minimum III kategorię. Celem organizowanego turnieju jest popularyzacja gry w szachy, oraz krzewienie sportu i kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku.

9-rundowe rozgrywki toczyć się będą w tak zwanym systemie szwajcarskim. Czas gry wynosić będzie 90 minut + 30 sekund za każde wykonane posunięcie. Obowiązywać będą przepisy gry PZSzach i FIDE przystosowane dla niewidomych.

Wydarzenie zdecydowała się wesprzeć rzeszowska firma EKPO, która ufundowała nagrodę dla zwycięzcy. Podmiot ten od wielu lat dostarcza produkty dla szeroko rozumianego przemysłu. Warto jednocześnie dodać, że firma odważnie wkracza w sektor e-commerce, rozwijając pod swoimi skrzydłami także internetowy sklep – Narzedziowy24.eu.

Jako firma stale włączamy się we wszelkie działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Wspierając rozwój szachowych talentów podczas turnieju w Mielnie chcemy nie tylko dołożyć swoją cegiełkę w budowie lepszej rzeczywistości, lecz także pokazać jak ważna jest społeczna odpowiedzialność współczesnego biznesu – powiedział specjalista ds. marketingu Jakub Zaczkiewicz.

Źródło: materiały prasowe, fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Jedno z przejść dla pieszych w Grudziądzu bezpieczniejsze dla niewidomych

Przeczytaj następny

Jacek Marciniak w sobotę zainicjuje akcję “POŁYKAMY KILOMETRY DLA CENTRUM”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page