Warszawa: we wtorek seans film „Mistrz” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Piotr Głowacki w roli boksera

Niesłyszący mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć na dużym ekranie kolejny film. W ramach projektu Kinomaniak 2.0 w kinie Elektronik wyświetlony zostanie „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Seans z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zaplanowano na 14 grudnia na godz. 17:30. Wstęp jest wolny.

– Seanse są bezpłatne, tak aby każdy miał możliwość skorzystania z nich. Chcemy, żeby wspólne oglądanie filmów z rodziną i przyjaciółmi było dostępne bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności, czy sytuację materialną. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z audiodeskrypcji, napisów i pętli indukcyjnej. Podczas spotkania dostępny jest tłumacz PJM [Polskiego Języka Migowego – przyp. red.] – mówi Aleksandra Szorc, koordynatorka dostępności w Fundacji Kultury bez Barier.

“Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego to oparta na faktach historia legendarnego pięściarza, który przetrwał obóz koncentracyjny dzięki walkom na ringu. Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski z numerem obozowym 77 był jednym z pierwszych więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. Stoczył tam kilkadziesiąt walk bokserskich, z czego przegrał tylko jedną. Walczył, by przeżyć i dawać nadzieję innym więźniom. Film pokazuje rzeczywistość obozową i spektakularne sceny walk bokserskich, a fenomenalna rola pierwszoplanowa na długo pozostanie w pamięci widzów. U boku Piotra Głowackiego, znanego z takich filmów jak “Bogowie”, “Magnezja”, czy “Maria Skłodowska-Curie”, na ekranie pojawili się także Marian Dziędziel, Marcin Bosak i Rafał Zawierucha.

Film zostanie wyświetlony z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących już we wtorek 14 grudnia o godz. 17:30 w Kinie Elektronik. Na sali kinowej podczas seansu dostępna będzie również pętla indukcyjna. Po seansie natomiast odbędzie się spotkanie z Piotrem Głowackim, które będzie tłumaczone na polski język migowy. Aktor opowie o swoim procesie przygotowania do głównej roli oraz o wyzwaniach, jakim musiał sprostać, by wcielić się w postać słynnego boksera. Artysta przez kilka miesięcy trenował pod okiem profesjonalnego trenera, by wyćwiczyć sprawność i szybkość przydatną na ringu. Warto zaznaczyć, że wszystkie sceny walk odgrywał sam, bez pomocy dublera.

Projekt Rodzina Kinomaniaków działa od 2019 roku i ma na celu udostępnianie seansów poprzez zapewnienie napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy i audiodeskrypcji dla osób niewidomych. Fundacja Kultury bez Barier udostępnia w ten sposób 10 filmów rocznie. Część z nich zostało przeniesionych do internetowej platformy MOJEeKINO, natomiast pokazy stacjonarne odbywają się także w Kinie Elektronik.

Fot. Rafał Masłow/materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Przyznano nagrody „Wrocław Bez Barier”

Przeczytaj następny

Wychowankowie trzebieskiego MOWu pomogli w remoncie Domu Dziennego Senior+

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page