WP ujawnia szczegóły konfliktu Fundacji Dum Spiro, Spero z Anną Derewienko

Portal Wirtualna Polska ujawnił nowe szczegóły opisywanego przez media tuż przed ciszą wyborczą konfliktu między Fundacją Dum Spiro, Spero z Bydgoszczy a malarką Anną Derewienko.

Okazuje się, że właścicielem firmy, która odmówiła udzielenia wsparcia fundacji ze względu na zachowanie jednej z podopiecznych, jest Michał Grzelak – były partner Derewienki. Po rozstaniu ich konflikt przeniósł się do mediów społecznościowych, co Grzelak uznał za staliking. W rezultacie złożył doniesienie w tej sprawie na policję i wystosował pismo do fundacji.

Po otrzymaniu oświadczenia właściciela firmy Proxymedia Films o wstrzymaniu wsparcia Fundacja Dum Spiro, Spero podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z Derewienką. Według artystki przyczyną tego miało być udzielone przez nią jawne popieranie Andrzeja Dudy w wyścigu o urząd prezydencki. Prezes fundacji Dum Spiro, Spero Katarzyna Zwierzchowska temu zaprzecza argumentując, że przez zachowanie Derewienki szkodzi pozostałym podopiecznym fundacji.

Jeszcze przed wyborami do tej sprawy odnieśli się politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydent Andrzej Duda. Wsparcie malarki zadeklarował również prezes Orlenu.

Więcej informacji:
https://wiadomosci.wp.pl/niepelnosprawna-twierdzila-ze-fundacja-wyrzucila-ja-za-poparcie-andrzeja-dudy-wyjasniamy-6533033149060737a

fot. Anna Derewienko/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Od soboty rusza polski bon turystyczny

Przeczytaj następny

Od sierpnia w Szczecinie zamówisz taksówkę dla osób na wózku inwalidzkim