Wrocław: Dzień Zabaw z Fundacją „Potrafię Pomóc”

Fundacja „Potrafię Pomóc” zaprasza na Dzień Zabaw, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (14 września) w Pasażu Królewieckim na wrocławskich Maślicach. Na dzieci czekać będzie całe mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy fundacji – m.in. kolorowe warkoczyki, malowanie bajkowych wzorów na twarzach i bezpłatne balony dla dzieci.

Wolontariusze to uczniowie zaprzyjaźnionego z fundacją wrocławskiego Zespołu Szkół Etz Chaim. Wydarzenie wystartuje 14 września o godz. 11:00 i potrwa do godz. 14:00.

Fundacja „Potrafię Pomóc” opiekuje się dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami i o tym właśnie – jak się żyje osobom z różnymi niepełnosprawnościami – opowiadać będą przedstawiciele fundacji. Organizacja szczególną uwagę poświęca chorobom rzadkim, oferuje pomoc chorym i ich opiekunom. W tej chwili jej największym wyzwaniem jest zbudowanie we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego – chorobą wiecznego głodu. W czasie sobotniej imprezy będzie możliwość wsparcia konta budowy tego wyjątkowego i bardzo potrzebnego miejsca – będzie można dorzucić własną cegiełkę do puszki lub wrzucić pieniądze do skarbony, która w Pasażu pozostanie także po zakończeniu wydarzenia.

fot. Fundacja Potrafię Pomóc/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Już niedługo I Policki Mityng Lekkoatletyczny dla Osób Niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

22-letnia wrocławianka zbiera na walkę z dysplazją stawów