Wrocław: w piątek otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

Już w najbliższy piątek odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich Fundacji „Potrafię Pomóc”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym ponad 50 lekarzy specjalistów i terapeutów będzie kompleksowo wspierało osoby z chorobami rzadkimi, ultra rzadkimi i niepełnosprawnościami, ze szczególnymi potrzebami, ich rodziny i najbliższych. ejestracja pacjentów do Centrum już ruszyła, wizyty u specjalistów rozpoczną się w styczniu.

W czasie uroczystości nastąpi oficjalne nadanie imienia śp. Bartłomieja Skrzyńskiego oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci jego pamięci. Bartłomiej Skrzyński konsekwentnie dążył do poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami, własnym przykładem udowadniał, że można żyć pełnią życia, wspierać innych, realizować innowacyjne pomysły – pomimo choroby i niepełnosprawności.

W czasie wydarzenia ogłoszeni zostaną laureaci nagrody „Wrocław bez Barier”. Zaprezentowana zostanie również wizualizacja Kompleksu Potrafię Pomóc. To kolejny projekt Fundacji „Potrafię Pomóc”. Supernowoczesny Kompleks edukacyjno-rehabilitacyjny z pierwszym w Polce Domem Samodzielności dla Osób z zespołem Pradera i Williego wybudujemy we Wrocławiu, przy ulicy Melioranckiej.

Otwarcie centrum będzie transmitowane za pośrednictwem Facebooka. Retransmisję można będzie obejrzeć w serwisie Youtube.

fot. Fundacja Potrafię Pomóc


Sprawdź najbliższe wydarzenia:

Wszystkie wydarzenia, o których piszemy, są zebrane w naszym kalendarzu. Dzięki temu niczego nie przeoczysz!

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Wystartowała kampania społeczna pt. „Mały Gest – Wielkie Wsparcie”

Przeczytaj następny

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami