Wrocławskie Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej służy pomocą również w czasie pandemii

Fundacja „Potrafię Pomóc” włączyła się w akcję pomocy białemu personelowi szpitali. W odpowiedzi na pojawiające się często apele osób, które każdego dnia „na pierwszej linii frontu” walczą o zdrowie, fundacja postanowiła udostępnić bezpłatnie wrocławskie Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej.

W czasie epidemii w trzech pokojach, które są do dyspozycji w mieszkaniu, zamieszkają pielęgniarki na co dzień zajmujące się pacjentami w Szpitalu im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu (szpital opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem). Dzięki temu pielęgniarki będą mogły znaleźć prawdziwe wytchnienie po ciężkiej pracy w warunkach zagrażających życiu i nie martwić się o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej Fundacji „Potrafię Pomóc” to pierwsze takie miejsce we Wrocławiu i jedno z nielicznych w Polsce. Osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną, także tym, które wymagają wsparcia oddechowego czy żywienia pozajelitowego, oferujemy całodobową, bezpłatną opiekę przez okres jednego lub dwóch tygodni. W tym czasie ich stali opiekunowie mogą odpocząć, złapać chwilę wytchnienia.

Program jest dedykowany mieszkańcom Wrocławia – projekt “Opieka Wytchnieniowa w Gminie Wrocław” współfinansowany jest przez Gminę Wrocław.

Z powodu epidemii koronawirusa przyjmowanie osób z niepełnosprawnościami do Mieszkania Opieki Wytchnieniowej zostało zawieszone – to najczęściej ludzie z obniżoną odpornością, z chorobami współistniejącymi, często – starsze osoby. W obecnej sytuacji pobyt w placówce mógłby stanowić dla nich zagrożenie. Stąd decyzja o wstrzymaniu przyjęć. Udało się jednak znaleźć sposób na to, by mieszkanie także w czasie pandemii mogło pełnić swoją funkcję – oferować pomoc i wytchnienie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Źródło: Fundacja Potrafię Pomóc; fot. Fundacja Potrafię Pomóc

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zmarł ks. Stanisław Jurczuk – duszpasterz osób niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Kto nie musi zakrywać nosa i ust?

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page