Za miesiąc Janusze i Grażyny wystartują w triathlonie

300 metrów pływania, 17 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegu, czyli niemal 1/8 dystansu Ironman, będą mieli do pokonania uczestnicy charytatywnego Triathlonu dla Januszy i Grażyn, który odbędzie się 15 sierpnia nad dolnośląskim Zalewem Sulistrowickim.

„Na luzie, bez napinki, na wesoło” – to hasło przewodnie triathlonu. Będzie to więc impreza na wesoło. Na trasie biegu bardziej niż czas liczy się pomysł na oryginalny strój. Ten wyjątkowy Triathlon to świetny pomysł na rozpoczęcie aktywności dla ludzi, którzy w sporcie stawiają pierwsze, jeszcze niepewne kroki. To również dobra propozycja dla aktywnych seniorów (rekordziści skończyli siedemdziesiątkę!), ale i szansa na start dla osób z niepełnosprawnościami! Wszystkich łączy dystans do siebie i poczucie humoru.

Miejsca startowe są już zajęte. W zawodach można wziąć jednak udział w roli kibiców. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem imprezy, która już po raz trzeci zgromadzi zawodników, jest Fundacja Aktywni Ślężanie i jej prezes – Monika Jackowicz. Partneruje jej Fundacja „Potrafię Pomóc”, która organizuje wydarzenie towarzyszące z atrakcjami dla dzieci i dla całych rodzin. W tym roku miejscem startu będzie Plaża Gminna nad Zalewem Sulistrowickim.

W czasie wydarzenie przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na rzecz Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich, które w październiku tego roku Fundacja otworzy we Wrocławiu. Centrum to pierwsze w naszym kraju miejsce oferujące wsparcie, diagnostykę i skoordynowaną, długofalową terapię dla osób z całej Polski: z chorobami rzadkimi, z różnymi niepełnosprawnościami, z zaburzeniami koncentracji, pamięci, uwagi, dla dzieci z trudnościami w uczeniu się, z zaburzeniami integracji sensorycznej i dla ich rodzin. Wśród innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w Centrum znajdą się między Gabinet Dostępności oferujący pomoc m.in. w dostosowaniu przestrzeni (domu, mieszkania) i zdobycia dofinansowania na sprzęt pod kątem ograniczeń ruchowych, sensorycznych czy poznawczych dla osób potrzebujących tymczasowego lub stałego wsparcia. To również pierwszy na Dolnym Śląsku w pełni dostępny gabinet ginekologiczno-położniczy, dedykowany głównie kobietom i dziewczynkom z niepełnosprawnościami, a także certyfikowana sala doświadczania świata. W tej chwili kończy się remont 21 gabinetów Centrum, teraz czas na ich wyposażenie.

Źródło: materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Ruszył konkurs na najlepsze prace naukowe o niepełnosprawności

Przeczytaj następny

Od soboty rusza polski bon turystyczny

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page