Zachodniopomorskie: dzienne domy seniora, ŚDS i WTZ mogą działać

Działalność dziennych domów i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej może zostać wznowiona – odpowiednią decyzję wydał w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski.

– W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa zachodniopomorskiego zaistniały przesłanki do podjęcia działalności przez dzienne domy i kluby seniora, w tym działające w ramach Programu „Senior+”, środowiskowe domy samopomocy oraz warsztaty terapii zajęciowej – czytamy w podpisanej przez wicewojewodę Marka Subocza decyzji.

Urząd wojewódzki zaznacza jednak, że ww. placówki mają realizować swoje zadania z zastosowaniem zasad określony w Rekomendacjach dotyczących działalności placówek pobytu dziennego – taki dokument wydany został przez ministerstwo rodziny i polityki społecznej, ministerstwo zdrowia oraz przez głównego inspektora sanitarnego.

Wojewoda poinformował również, że w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej niewykluczony jest powrót do uchylonych obostrzeń.

fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

SOSW nr 1 w Policach kupił 5 urządzeń PCEye

Przeczytaj następny

Inpost ułatwi niepełnosprawnym korzystanie z Paczkomatów