Zakład Aktywności Zawodowej „Grill” utrzymuje się na rynku mimo pandemii

Prowadzony przez Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże Zakład Aktywności Zawodowej „Grill” w mikołowskiej Borowej Wsi specjalizuje się w świadczeniu usług pralniczych oraz gastronomicznych. Niestety, utrzymanie się na rynku podczas pandemii jest ogromnym wyzwaniem.

Pralnia pracuje na dwie zmiany i może zrealizować zamówienia do 6 tys. kg na miesiąc. Jej pracownicy wykorzystują nowoczesne urządzenia, które spełniają wszystkie wymagane standardy sanitarne zapewniając m.in. niemieszanie czystego oraz brudnego asortymentu. Z usług pralniczych korzystają klienci indywidualni, a także duże firmy, restauracje i przychodnie. Personel stara się zaspokoić potrzeby każdego zleceniodawcy i sprostać jego oczekiwaniom.

Dział gastronomiczny zapewnia wyżywienie podopiecznym Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże. Kuchnia wydaje ok. 200 obiadów dziennie oraz 150 śniadań i kolacji. Ale nie tylko – smaczne i zdrowe posiłki dostarczane są również, w ramach cateringu, na imprezy okolicznościowe, a także serwowane na miejscu podczas przyjęć w sali bankietowej. Zaplecze kuchenne jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który pozwala gotować dania dla najbardziej wymagających klientów.

Zakład Aktywności Zawodowej „Grill” zatrudnia w sumie 45 osób, z których 36 posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Niepełnosprawni pracownicy wykonują każde zadanie z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Wszyscy mają zapewnioną pomoc doświadczonych instruktorów.

Caritas archidiecezjalne i diecezjalne prowadzą osiem Zakładów Aktywności Zawodowej, dla których celem działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Placówki w Budach Głogowskich, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Mikołowie, Jeleniej Górze i Siedlcach zatrudniają osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które wymagają chronionych warunków pracy.

Fot. i źródło: materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Znamy wyniki I rundy paralekkoatletycznego Grand Prix w Sieradzu

Przeczytaj następny

Trwa nabór wniosków w programie „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page