Zakończył się III Policki Mityng Lekkoatletyczny dla Osób Niepełnosprawnych [fotorelacja]

Grupowe zdjęcie uczestników

Uczniowie i absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach wzięli udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów III Polickiego Mityngu Lekkoatletycznego dla Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi – okolicznościowe statuetki.

Mityng odbył się 23 września na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu niepełnosprawnych zawodników i zawodniczek.

Organizatorzy zawodów przygotowali szereg konkurencji lekkoatletycznych, w których zaprezentować się mogły osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, m.in. biegi i jazdy na wózkach na krótkich i długich dystansach, bieg z przeszkodami, rzut piłeczką do palanta, pchnięcie kulą, czy skok w dal.

Nagrody poszczególnym uczestnikom wręczali przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Toboła, zastępca burmistrza Polic Maciej Greinert oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo nr 1 w Policach Ryszard Budzisz.

Organizatorami wydarzenia byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Amicus przy udziale Fundacji Aktywne Police. Sponsorem głównym był powiat policki, ponadto sponsorami byli: gmina Police oraz urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego.

Fot. Jakub Siusta

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Police: niepełnosprawni zmierzą się w lekkoatletycznych konkurencjach

Przeczytaj następny

Jesteśmy na LinkedInie!

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page