Zakopane: rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

230 zawodników bierze udział w pierwszej części Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która odbywa się w dniach 4-7 marca w Zakopanem. W ramach oficjalnego otwarcia w środę na scenie wystąpił zespół Zakopower.

Na zawodników biorących udział w igrzyskach czekają trzy dyscypliny – narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe oraz bieg na rakietach śnieżnych.

W narciarstwie zjazdowym odbędzie się rywalizacja zawodników w konkurencjach: Slalom gigant i Slalom Super Gigant. Uczestnicy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym, średnio-zaawansowanym. Na zawodach narciarstwa biegowego Igrzysk będzie obowiązywał podział konkurencji na poziomy zaawansowania. Jeden zawodnik może startować tylko w konkurencjach na wybranym poziomie zaawansowania. Dla osób o niskim poziomie sprawności przygotowano biegi na 50 m i 100 m techniką klasyczną, natomiast dla bardziej sprawnych – biegi techniką dowolną na dystansach 500 m, 1 km, 2,5 km oraz 5 km.

Podobne zasady obowiązują biegaczy na rakietach śnieżnych – zawodnicy o niskiej sprawności wystartują na dystansach 50 m i 100 m, natomiast ci sprawniejsi – na 200 m, 400 m i 800 m.

Druga część igrzysk odbędzie się w dniach 17-20 marca 2020 r. w Bydgoszczy. Patronat nad imprezą objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

fot. olimpiadyspecjalne.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni artykuł

Ponad 1,2 mld złotych na wsparcie niepełnosprawnych przez samorządy

Przeczytaj następny artykuł

Parapływackie mistrzostwa juniorów odwołane!