Zbigniew Stefaniak zbiera na sportowy wózek inwalidzki

Pasją niepełnosprawnego od urodzenia 46-letniego Zbigniewa Stefaniaka są starty w biegach długodystansowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Zbigniew startuje… na wózku inwalidzkim z elektryczną dostawką. Niestety, urządzenie to uległo uszkodzeniu w czasie dojazdu na maraton w Czechach. Zakup nowej dostawki przekracza możliwości Stefaniaka – dlatego w internecie trwa zbiórka, w którą każdy może się włączyć.

– Od kilku tygodni jestem skazany na cztery ściany, bez perspektywy na samodzielne wyjście nawet w najbliższej okolicy. Bez wózka nie wystartuję w zawodach, nie podjadę nigdzie. Pomóż mi proszę, chcę dalej ruszyć w drogę po kolejne sukcesy. Bez tego stracę to, co kocham na zawsze! Walczę o sprawność, o jej namiastkę. Jesteś moją jedyną nadzieją… – mówi Zbigniew Stefaniak.

Pomimo dziecięcego porażenia mózgowego Zbigniew startował już na zawodach w wielu miejscach na świecie – Chinach, na Islandii, w Hiszpanii, Chorwacji. Aby kolejne marzenia mogły się spełnić, potrzeba 40 tysięcy złotych. Aktualnie zebrano niecałe 10% tej kwoty.

Link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/zbyszek-stefaniak

Zbigniew Stefaniak wielokrotnie uczestniczył w imprezach biegowych w Policach – przed laty uczestniczył m.in. w Polickiej Piętnastce.

fot. materiały prasowe

Archiwalne zdjęcie z 2006 r. Fot. Mariusz Hałgas/police24.pl
Archiwalne zdjęcie z 2008 r. Fot. Mariusz Hałgas/police24.pl
Archiwalne zdjęcie z 2008 r. Fot. Mariusz Hałgas/police24.pl
Archiwalne zdjęcie z 2011 r. Fot. Mariusz Hałgas/police24.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Caritas pomoże usamodzielnić się niepełnosprawnym

Przeczytaj następny

Szczecin: bezpłatne seanse filmów z audiodeskrypcją