Zbiórka na leczenie Bruna z Mierzyna zakończona sukcesem

Zbiórka na leczenie Bruna Waszczuka z Mierzyna zakończyła się sukcesem – udało się zebrać pełną kwotę potrzebną na leczenie 21-miesięcznego chłopca w amerykańskiej klinice, tj. blisko 1,3 mln złotych.

Bruno cierpi na wrodzoną wadę polegającą na nierozwinięciu się kości piszczelowych (tibial hemimelia). Szansą na normalne życie dziecka jest operacja w klinice na Florydzie, gdzie operuje światowej sławy chirurg-ortopeda dr Dror Paley. W Stanach Zjednoczonych Bruna czekać będzie kilka operacji oraz długa i żmudna rehabilitacja.

– Gdy widzi, jak jego starszy braciszek Natan biega, zalewa się łzami. Choć taki malutki, chyba już wie, że jest inny, że nie może… Dr Paley powiedział nam, że operacja powinna być przeprowadzana między 2 a 3 rokiem życia – mówi mama Bruna.

Mimo, że cena leczenia jest ogromna, udało się zebrać potrzebne środki i wszystko wskazuje na to, że młody mieszkaniec podszczecińskiego Mierzyna otrzyma szansę na wyzdrowienie. Trzymamy kciuki za powodzenie dalszego rehabilitacji :).

fot. siepomaga.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

W kwietniu we Wrocławiu ruszy „Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością”

Przeczytaj następny

W Policach nie ma koronawirusa. Potwierdzono przypadek w Zielonej Górze