Znana bydgoska niepełnosprawna malarka wykluczona z fundacji za poglądy polityczne [aktualizacja]

Znana bydgoska niepełnosprawna malarka Anna Derewienko została wykluczona z Fundacji Dum Spiro, Spero. Powód? Poglądy polityczne artystki nie spodobały się władzom organizacji – informuje Tygodnik Bydgoski. Fundacja wystosowała oświadczenie w tej sprawie.

Derewienko skrytykowała w mediach społecznościowych postawę kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który sfotografował się z osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Reakcja ta nie spotkała się z uznaniem prezes Fundacji Dum Spiro Spero Katarzyny Zwierzchowskiej, będącej radną miasta Bydgoszczy z ramienia Platformy Obywatelskiej.

O całej sytuacji Anna Derewienko, która nie ukrywa swojego poparcia dla Andrzeja Dudy, napisała na Facebooku.

– Proszę nie wpłacać żadnych pieniędzy na moje subkonto w Fundacji. Środki zgromadzone na koncie wycofam dziś, dokonując zakupu i przedstawiając fakturę pro forma – zaapelowała malarka. – W przypadku niemożności wypłaty środków zgromadzonych na moim subkoncie skieruję sprawę do prasy i do sądu – dodaje.

Pełna treść wpisu Anny Derewienko na Facebooku:

♿️♿️♿️Informacja z ostatniej chwili: Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy,…

Opublikowany przez Anię Derewienko Czwartek, 9 lipca 2020

Fundacja twierdzi, że w wyniku działań Derewienko straciła ważnego sponsora, stąd taka a nie inna reakcja. Jej władze nie opublikowały jednak oficjalnej odpowiedzi na zarzuty.


Aktualizacja – oświadczenie Fundacji Dum Spiro, Spero:

Szanowni Państwo, z powodu pojawiających się niezgodnych z prawdą informacji oświadczamy:Zarząd Fundacji w dniu 2 lipca 2020 podjął Uchwałę nr 5 o rozwiązaniu porozumienia z jedną z Podopiecznych . Powodem było oświadczenie jednego ze sponsorów o zaprzestaniu wspierania naszej Fundacji z powodu działania tej Podopiecznej. W trosce o dobre imię Fundacji i naszych pozostałych Podopiecznych podjęliśmy kolegialną jednomyślną decyzję o rozwiązaniu porozumienia, zgodnie z zapisami w nim zawartymi, o czym listownie poinformowaliśmy podopieczną.Wszelkie inne insynuacje są niezgodne z prawdą i prosimy o zaprzestanie ich rozpowszechniania. Będziemy zmuszeni skorzystać z porady prawnika i podjąć odpowiednie działania jeśli nieprawdziwe informacje będą nadal rozpowszechniane. Zarząd Fundacji Dum Spiro, Spero


Sprostowanie:

Nieprawdziwa jest informacja zawarta w artykule jakoby powodem rozwiązania porozumienia Fundacji Dum Spiro, Spero z Panią Anną Derewienko były jej poglądy polityczne. Jedynym powodem rozwiązania porozumienia była ochrona dobrego imienia Fundacji w związku z krzywdzącym grupę osób, w tym małoletnich nieuprawnionym zachowaniem Anny Derewienko w mediach społecznościowych, co działało na szkodę Fundacji.

Nieprawdą jest, że Anna Derewienko została wykluczona z Fundacji, zostało z nią rozwiązane Porozumienie zgodnie z zapisami w nim zawartymi.

Nieprawdą jest, że umowę rozwiązała prezes Zwierzchowska, była to kolegialna decyzja Zarządu Fundacji.

Nieprawdziwa jest również informacja, że Prezes Zarządu Fundacji Katarzyna Zwierzchowska jest radną Platformy Obywatelskiej

Nieprawda jest również, że Pani Anna Derewienko „znaną bydgoską malarką”, nie jest ona absolwentem uczelni, czy szkoły artystycznej, ani nie jest członkiem żadnego związku artystów plastyków. Dorobek Pani Anny Derewienko to prace malarskie wykonywane w ramach terapii zajęciowej.

Podstawa faktyczna i prawna treści sprostowania wynika wprost z Oświadczenia Zarządu Fundacji z dnia 15.07.2020 r.

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Jest dofinansowanie na Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzyzdrojach

Przeczytaj następny

Skarbówka: ulga rehabilitacyjna nie obejmuje zakupu laptopa

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page