Znana niepełnosprawna pływaczka ogłosiła przerwę w karierze pływackiej

Zawodnicy startujący ze słupków startowych na basenie

Polska medalistka igrzysk paraolimpijskich w pływaniu Paulina Woźniak ogłosiła przerwę w karierze sportowej. Przyczyną tej decyzji jest niedoleczona kontuzja kolana, która skutecznie uniemożliwia zawodniczce starty w jej koronnej konkurencji, czyli pływaniu stylem klasycznym.

– Brak kasy na operacje i rehabilitacje kolana plus przesuwanie zabiegu, bo wyłączenie po tej operacji to czas od 6-9 miesięcy, żeby wrócić do całkowitej sprawności. Przez brak wiary w siebie i ogromny ból spowodowany kolanem rezygnowałam z najważniejszych imprez pływackich na Świecie – napisała Paulina Woźniak na Facebooku.

Zawodniczka zaznaczyła, że zrezygnowała ze startów, bo wiedziała, że nie jest w stanie dać z siebie wszystkiego. Udział w zawodach międzynarodowych zawsze traktowała jako pracę, a nie jako wycieczki turystyczne.

– Kiedy nie startujesz w zawodach, nie zdobywasz medali bądź wysokich lokat w finałach to nie masz wystarczającego finansowania. A jestem dorosłym człowiekiem i nie mogę ciągle pozwalać sobie na pływanie dla fanu. W ubiegłym roku zakończyłam wszystkie najdrobniejsze stypendia i pomoce – stwierdziła.

Na ten moment Woźniak nie rezygnuje całkowicie z uprawiania sportu oraz z możliwości kontynuowania kariery w przyszłości. Zdaje sobie sprawę, że w dalszym ciągu może bardzo szybko wrócić z zerowej do wysokiej formy. Zaznacza jednak, że nadszedł czas na zrobienie w kadrze narodowej miejsca dla młodszych zawodników.

Paulina Woźniak to reprezentantka KSI Start Szczecin. Wielokrotnie reprezentowała region i kraj na zawodach rangi różnego szczebla – od regionalnych, przez krajowe, aż na międzynarodowych imprezach skończywszy. Na mistrzostwach świata w Rio w 2009 roku zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym, na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie w 2008 r. – srebro, zaś na paraigrzyskach w Londynie w 20012 r. – brąz.

fot. Paulina Woźniak/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Browar Spółdzielczy: nie ma zgody na obrażanie osób z niepełnosprawnością intelektualną

Przeczytaj następny

Niebawem ruszy cykl webinariów „Biznes bez barier”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page